Auto szyby Kalisz
szyby samochodowe siedlce

transport-ponadnormatywny-3Bardzo często zdarza się, że przewieźć potrzeba towary, które są ponadnormatywne i nietypowe gabarytowo.
W tym właśnie celu istnieje transport ponadnormatywny, wbrew pozorom nie jest to tylko transport drogowy, alternatywą dla przewozu towarów ponad gabarytowych drogą, istnieje transport rzeczny, w ten sposób można przewozić przedmioty większe niż transportem drogowym. Transport śródlądowy jest bardzo rozwinięty, przy pomocy pontonów lub barek pchanych, transportowane są przeróżne dziwne towary.
Obok transportu rzecznego rozwinięty jest także transport ponadnormatywny morski, wielkie towary ładuje się na jednostki morskie, które wyruszają z polskich portów do portów całego świata. Kolej też może przewozić ładunki o bardzo dużych i nietypowych gabarytach. Transport kolejowy jest transportem najbardziej tanim i najbardziej dostępnym i możliwym.
Wszelkiego rodzaju transporty ponadnormatywne wymagają specjalnych pozwoleń i bardzo doświadczanej kadry pracowniczej, zarówno przy samym transporcie jak i podczas załadunków i rozładunków.

Inne artykuły o transporcie oraz motoryzacji:

About the author

Related Posts