Auto szyby Kalisz
auto szyby kalisz wrocławska

Wycieraczki samochodowe (2)Bardzo ważnymi elementami samochodu, od których zależy nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, są odpowiednio dobrane pióra do wycieraczek. Dobrze dobrane i sprawne gwarantują bezpieczną jazdę po mieście, jak i podczas dłuższej trasy.
Wycieraczki samochodowe muszą być trafnie dobrane. Auta z reguły posiadają dwie przednie wycieraczki. W niektórych modelach zamontowana jest pojedyncza na szybie tylnej. Wyboru dokonuje się w zależności od kilku ważnych czynników. Wytycznymi jest marka pojazdu, jego rocznik i model. W internecie znajdziemy narzędzie jakim, jest konfigurator wycieraczek do szyb samochodowych, korzystanie z tego narzędzia ułatwi nam dobór odpowiednich piór wycieraczek.
Podczas wymiany i próbnego ich załączenia należy zwrócić uwagę na to, czy dobrze przylegają do szyby i czy nacisk na szybę jest równomierny na całej ich długości. Zwracajmy też uwagę na zawartości płynu do spryskiwaczy, jest to wyznacznik prawidłowej pracy piór. Nie mogą one pracować bez dozowania płynu, gdyż grozi to zarysowaniem szyby.
Wycieraczki szyb należy wymieniać regularnie, gdyż od nich zależy dobra widoczność, a co za tym idzie, nasze bezpieczeństwo.

Inne artykuły o transporcie oraz motoryzacji:

About the author

Related Posts